Wedding planner i poradnik dla planujących ślub i wesele

Piękne kwiaty  i dekoracje są nieodłączną częścią ślubu i wesela. Wspólnie tworzą niezapomnianą scenografię dla wyjątkowej chwili. Ich wybór jest ważny, a my chcemy by niniejszy PORADNIK oraz PLANNER Wam go ułatwiły.

Specjalnie dla Ciebie – perfekcyjna panno młoda – przygotowaliśmy WEDDING PLANNER, który pozwoli Ci okiełznać temat ślubnych kwiatów, dekoracji i papeterii.

Tu możesz go bezpiecznie pobrać: WEDDING PLANNER

wedding planner_long

Kwestie podstawowe.

Planujecie ślub i wesele i marzycie o pięknych dekoracjach, które ozdobią salę w której odbędzie się wesele i oraz miejsce ślubu – oto kilka kwestii, które pozwolą Wam w sposób spokojny i przemyślany zaplanować wygląd kwiatów i dekoracji.
Po pierwsze, nie wahajcie się umówić na spotkanie – pierwsze konsultacje są bezpłatne i do niczego nie zobowiązują!

Najlepiej umówić się z nami na spotkanie około 8-6 miesięcy przed zaplanowaną datą ślubu i wesela, ale im wcześniej, tym lepiej – w szczególności jeśli planujecie ślub w sezonie kwiecień – wrzesień.
W trakcie takiego spotkania porozmawiamy o Waszych oczekiwaniach, pomysłach, terminarzu i budżecie. Następnie przedstawimy Wam nasz projekt bukietów, dekoracji stołów, dekoracji kościoła itd. i jeśli się on Wam spodoba określimy zasady współpracy na papierze. Na miesiąc przed ślubem ostatecznie ustalimy szczegóły dekoracji ślubnych, dostawy, ustawienia – tak, by dzień ślubu przebiegał bezstresowo i by wszyscy mogli cieszyć się  pięknym kwiatami i dekoracjami.

Ważne sprawy.

Na pierwszym spotkaniu warto ustalić podstawowe kwestie, które będą miały wpływ na charakter zaproszeń i papeterii ślubnej, dobór kwiatów i charakter dekoracji.

Pomocne będzie zastanowienie się nad poniższymi pytaniami:

Jaki jest Wasz wymarzony styl ślubu i wesela? [np. romantyczny, vintage, sielski, glamour czy może gotycki?]

Czy określiliście motyw przewodni? [to może być coś, co jest dla Was bardzo ważne i Was połączyło – np. morze, góry, jesień, fotografia czy jakakolwiek inna pasja. Nasze pary wybierały morze, kolor malinowy czy wąsy i usta jako motyw przewodni.]

Jak wygląda lub ma wyglądać suknia ślubna – jaki jest jej styl i kolorystyka?

Gdzie zamierzacie wziąć ślub i zorganizować wesele? [kościół, Urząd Stanu Cywilnego, restauracja, hotel, plener?]

Ile osób będzie na ślubie i weselu?

W jaki sposób będą usadzeni goście na weselu? [stoły długie czy okrągłe?]

Jaki będzie średni wiek gości?

Jak planujecie dotrzeć na ślub/wesele? [samochodem, tramwajem, a może dorożką?]

Czy macie jakąś wiedzę na temat uczuleń na kwiaty?

Czy są kwiaty, których nie lubicie?

Jaki budżet planujecie przeznaczyć na dekoracje weselne?

Świetnym początkiem pracy nad dekoracjami ślubnymi jest zebranie wszystkich zdjęć, wycinków z gazet, próbek materiałów, które się Wam podobają i są dla Was inspiracją.

Papeteria ślubna – zaproszenia na ślub i wesele.

Zaproszenia są nie tylko informacją o dacie i miejscu ślubu i wesela ale także zapowiedzią stylu i charakteru wesela. Papeteria ślubna jest ważnym elementem dekoracji weselnych. Winietki, numery stołów, menu – to nie tylko informacja ale i ozdoba stołu. Podkreślenie motywu lub koloru przewodniego. Wybierając zaproszenia ślubne pamiętajcie także o czasie na ich przygotowanie, na ich rozdanie oraz potwierdzenie przybycia (RSVP) przez gości. Zamawianie zaproszeń ślubnych, w szczególności tych indywidualnie projektowanych, wymaga odpowiedniego wyprzedzenia czasowego. Dlatego warto zacząć się zastanawiać nad wzorem zaproszeń ślubnym minimalnie 6 miesięcy wcześniej. Pierwszym etapem pracy nad zaproszeniami i papeterią ślubną jest określenie wzoru zaproszeń, wybór motywu graficznego, czcionek, kolorystyki, papieru, metody druku i uszlachetniania. Pozostałe elementy papeterii przygotowywane są później m.in. ze względu na oczekiwanie na potwierdzoną liczbę gości.

Najważniejsze elementy papeterii ślubnej: zaproszenia na ślub i wesele, wizytówki / winietki, menu weselne, etykiety na alkohol, ozdoby na tort weselny, owoce, słodkości.

Kwiaty i dekoracje.

Planując dekoracje na ślub i wesele niezbędne jest także określenie ich zakresu.

Pomocną listę kwiatów, dekoracji, ozdób i dodatków przygotowaliśmy dla Ciebie by ułatwić ślubne przygotowania – tutaj możesz pobrać PDF ⇒ WEDDING PLANNER

Projektowanie i wykonanie dekoracji i kwiatów na ślub i wesele.

Gdy ustalimy wszelkie kwestie – my zajmiemy się projektowaniem dekoracji weselnych i kwiatów, następnie przedstawimy nasz projekt i uzgodnimy jego ostateczny kształt. Pomocne będą spotkania, ale jeśli jesteście np. za granicą lub po prostu nie macie czasu – możemy kontaktować się mailowo oraz telefonicznie.

Mam nadzieję, że poradnik ślubny i wedding planner

pomogą Wam zaplanować ceremonię ślubną i przyjęcie weselne.

Zapraszam do współpracy

Marta Augustynowicz