Mazurskie wesele inspirowane vintage&folk

Mazurskie klimaty, jeziora, łąki to idealne miejsce na ślub i wesele!

Aż pod Giżycko udaliśmy się by udekorować wesele w Mazurskim Siedlisku Kruklin. Miejsce wesela miało charakter inspirowany folklorem dlatego też w dekoracjach pojawiły się elementy bliskie naturze.

Na stołach weselnych rozłożyliśmy bieżniki z surowej juty oraz ustawiliśmy monochromatyczne dekoracje kwiatowe – bukiety z eustomy, różowej i lawendowej, piwonii i delikatnej gipsówki. Wazoniki: buteleczki i słoiczki, ozdobione były także karmelowymi wstążkami. Takie same wstążki wraz z m.in. kłosami zboża ozdabiały też serwetki.

Na gości weselnych czekały też upominki naszego autorstwa – mini miodziki ozdobione jutą oraz personalizowaną karteczką z życzeniami. Stół pary młodej ozdobiły niskie, drewniane skrzyneczki owinięte jutą. A w skrzyneczkach królestwo romantycznych kwiatów, część prosto z giełdy, a część z pobliskiej łąki.  Lawendowe eustomy i … lawenda, do tego peonie, zatrwiany gipsówka i zielone dzwonki. No i oczywiście świece. Równie romantyczne kwiaty stanęły w tle, za stołem pary młodej, ozdabiając kominek.

Nie zapomnieliśmy też o słodkim bufecie. Drewniane skrzynki w połączeniu z łąkowymi bukietami prezentowały się pięknie i niebanalnie. W tej dekoracji, która dopełniały świece i karmelowa girlanda z napisem „Słodka miłość”, czuć było powiew mazurskiego lata. Wszystkie elementy pasowały do wnętrza sali ale i także do przyrody otaczającej to wyjątkowe miejsce.

Motyw skrzyneczek pojawił się także w prezentach ślubnych dla rodziców pary młodej. Kompozycje z peonii, ostróżek, zatrwianu i gipsówki w towarzystwie lekko rustykalnych świec w drewnianych skrzyneczkach – piękny i świeży zestaw prezentowy!

Dla panny młodej skomponowaliśmy cieniowany i asymetryczny bukiet ślubny. Znalazło się w nim wiele gatunków kwiatów, a wśród nich piwonie, tawułki, ostróżki, róże peoniowe, a nawet lawenda. Kolorystyka bukietu od bieli ostróżki przez pastelowe odcienie różu róż i peonii po intensywny, amarantowy odcień tawuł. Butonierka pana młodego nawiązywała kolorystycznie do bukietu panny młodej. Natomiast świadkowe i świadkowie otrzymali bukiety i butonierki niczym chmurki gipsówki z delikatnymi akcentami lawendy i rączką ozdobioną karmelową wstążką. Natomiast na obrączki powstała intensywnie zielona poduszeczka z ściśle ułożonych chryzantemek – ozdobiona, a jakże, karmelową wstążka!

By goście korzystając z uroków tarasów Mazurskiego Siedliska Kruklin nie zapominali o weselu – na schodkach i stoliczkach ustawiliśmy romantyczne, papierowe lampiony oraz bukiety kwiatów.

Ceremonia zaślubin odbyła się w kościele w Wydminach. Królowała w nim gipsówka. Alejkę ślubną – ławeczki, ozdobiły bukiety gipsówki z karmelowymi wstążkami. Chmurki gipsówki ozdobiły też ołtarz a towarzyszyły im romantyczne lampiony. Całości dekoracji dopełniały krzesła pary młodej ozdobione bukiecikami z gipsówki i lawendy oraz nakryte naturalną białą tkaniną oraz jutą.

Każdy z elementów tego dnia był piękny, a razem komponując się i wzajemnie uzupełniając stworzyły niezapomniany ślubny spektakl.

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!