10 rad jak udekorować wesele! – Magazyn Wedding

W 10 – jubileuszowym numerze Magazynu Wedding znajdziecie 10 naszych rad jak udekorować wesele i ślub.

Poniżej fragment artykułu.

1 – Tylko spokój może nas uratować!

Po chwili romantycznych uniesień związanych z oświadczynami i wypowiedzeniem „Tak – wyjdę za ciebie” dopada nas ogrom ślubnych przygotowań. Marzymy o tym dniu i wizualizujemy go sobie – ma być pięknie! No dobrze, ale właściwie jak?

Sprawdzonym rozwiązaniem jest zebranie w jednym miejscu elementów, które nam się podobają. Stwórzmy więc zbiór ślubnych inspiracji. Może być to teczka wypełniona wycinkami lub komputerowy plik ze zdjęciami i linkami. Od próbek kolorów i tkanin po zdjęcia kwiatów, sposobów ułożenia serwetek czy palet kolorystycznych.

Pomoże nam także stosownie zasady „co za dużo to nie zdrowo”. Jeśli podobają nam się modernistyczne dekoracje z nutką glamour, a jednocześnie wzdychamy do sielskich stylizacji z nutką boho – warto zastanowić się w jakim stylu na co dzień czujemy się swobodnej i pewniej.  Tak przygotowane możemy ruszać na spotkania z ślubnymi elfami, które sprawią, że marzenia stają się rzeczywistością, a ślubne dekoracje zaczarowują salę weselną.

2 – Kiedy?

Marzysz o wyjątkowym ślubie – przemyśl jego datę. Pora roku w której zamierzamy wziąć ślub może być wspaniałym motywem ślubnych dekoracji. Co więcej mniej oblegana jesień czy zima może być motywem dla dekoracji w wielu stylach. Zimowe kryształy i biel w modernistycznm ujęciu czy przytulna zima z światłem świec i szyszkowymi dekoracjami. Zdecydowanie warto spojrzeć na planowanie daty ślubu przez pryzmat całego roku. Takie podejście pozwoli nam także na pewne oszczędności. Wykorzystywane sezonowych dekoracji jest przyjaźniejsze dla budżetu niż importowanie kwiatów z drugiego końca świata. Kreatywny dekorator wyczaruje zachwycające wesele o każdej porze roku – a czy nie pięknie będą wyglądać na weselnych stołach wczesnowiosenne hiacynty i narcyzy?!

3 – W pałacu czy na łące?

Stukot obcasów na marmurowych posadzkach czy wieczorne tańce w ogrodzie? Jak wybrać właściwe miejsce na nasze wesele. Jeździmy, oglądamy ale właściwe to nie wiemy czego oczekujemy i szukamy. Ciotka i kuzynka coś doradzą ale właściwie to ich śluby były dawno temu i nie pozostawiły wyjątkowych wspomnień w ich pamięci. Czy warto wiec słuchać ich rad? Poza sztywnymi danymi takimi jak cena za „talerzyk” czy pojemność sali wpływ na decyzję powinien mieć styl i kolorystyka sali weselnej, a także jej otoczenie. W podjęciu decyzji pomoże nam nasz ślubny album z inspiracjami. Warto pomyśleć czy kolorystyka wnętrza pasuje do naszych pomysłów – najbezpieczniejszym wyjściem są wnętrza o stonowanej, jednolitej kolorystyce zarówno ścian jak i podłóg. Takie miejsca pozwalają swobodnie operować kolorami i nie ograniczają naszych wyborów. Zwiedzając kolejne obiekty możemy wesprzeć się na doświadczeniu dekoratorów ślubnych dbających o kwiaty i wszelkie dekoracje. Specjalista podpowie nam jakie miejsce będzie pasowało do naszego pomysłu a może i zaproponuje coś o czym wcześniej nie myśleliśmy.

4 – Kolory w towarzystwie.

Wybór kolorystyki naszego wyjątkowego dnia nie jest decyzja błahą. Szukając inspiracji w wyobraźni pojawiają się delikatne odcienie pasteli, niewinna i elegancka biel czy energetyczne palety kolorów. Debatując nad najlepszą kolorystyką pasującą do weselnych wyobrażeń i niekłócącej się z rzeczywistością warto trzymać się kilku zasad. Zasady te związane są z warunkami oferowanymi przez miejsce wesela i warto mieć je w pamięci odwiedzając kolejne miejsca i dopytać m.in. o sposób serwowania dań.  Ukochane przez panny młode pastelowe odcieniu różu, fioletu i bieli prezentują się najpiękniej na elegancko nakrytych stolach, na których znajdziemy tylko elementy niekonkurujące kolorystyczne z kwiatami i dekoracjami czyli nakrycie (talerze, sztućce, szkło, serwetki).  Intensywne barwy kwiatów są bardziej tolerancyjne dla swego towarzystwa. Nie będą im przeszkadzać obficiej zastawione stoły, a paszteciki i śledziki na przytłoczą energii kolorowych kwiatów. Kolor weselnych dekoracji wprowadzamy jednak nie tylko poprzez kwiaty. Dużą rolę odgrywają dodatki takie jak bieżniki, serwetki czy ozdobne ich pierścienie, pokrowce krzeseł czy szarfy. Takie detale podkreślają dbałość jaka została włożona w spójną kompozycję dekoratorską sali.

Cały tekst „10 porad jak dekorować, by nie zwariować” znajdziecie w Magazynie Wedding – już w kioskach, salonach prasowych i w e-wydaniu!