Wedding Magazyn – Wąsy i Usta jako motyw przewodni na ślub i wesele

Zabawne i romantyczne – tak właśnie określić można ślub i wesele, na którym królują wąsy i usta. Połączenie dowcipnych i kolorowych ikonek wąsów i ust pojawiło się i nas z pewnym opóźnieniem, pierwotnie podbijając serca nowożeńców za oceanem. Jednak nasze serca stanęły otworem przed tym zabawnym motywem weselnym, a wąsy i usta dumnie wkroczyły na polskie salony ślubne.

W najnowszym numerze Magazynu Wedding możecie przeczytać nasz artykuł na temat motywu przewodniego na ślub i wesele pod tytułem „Wąsy i Usta”.

Poniżej prezentujemy Wam fragment naszego artykułu:

„Wąsy i usta”

Zabawne i romantyczne – tak właśnie określić można wesele, na którym królują wąsy i usta. Połączenie dowcipnych i kolorowych ikonek wąsów i ust pojawiło się u nas z pewnym opóźnieniem, pierwotnie podbijając serca nowożeńców za oceanem i morzem. Jednak nasze serca stanęły otworem przed tym zabawnym motywem weselnym i wąsy i usta dumnie wkroczyły na krajowe salony ślubne.

Na powitanie

Pierwotnie wąsy i usta były motywem zdobiącym jedynie zaproszenia ślubne i pozostałe dodatki jak winietki, zawieszki, save the date czy numery stołów. Zdecydowaną zaletą tego prostego i uroczego motywu jest elastyczność jego zastosowania. Wąsy i usta wpasują się w klimat retro, odnajdą się w wydaniu romantycznym i pastelowym, a nawet i subtelnie nowoczesnym.  Prosta grafika głównych elementów może być więc swobodnie aranżowana poprzez elementy dodatkowe jak ozdobne czcionki, układ tekstu czy dodatkowe ozdobne rysunki. Zaletą motywu wąsów i ust jest także możliwość modyfikacji kolorystycznych. Najczęściej spotykamy wąsy w odcieniach czerni i brązu oraz usta w czerwieni lub różu. Jeśli jednak ktoś marzy o fioletowych wąsach i ustach w odcieniach oranży i terrakoty nic nie stoi na przeszkodzie takiej interpretacji kolorystycznej. Zaletą tego motywu jest także to, że świetnie nadaje się dla par homoseksualnych. Para wąsów czy para ust nadal pozostaje urocza i zabawna, a  jednocześnie podkreśla charakter związku.

Papeteria to tylko początek

Motyw wąsów i ust może także być wspaniałym motywem przewodnim całego przyjęcia weselnego. Wąsy i usta moją ogromny potencjał dekoratorski i warto je wykorzystać by zapewnić gościom uśmiech na twarzy i dobrą zabawę. Mniejsze i większe wąsy i usta świetnie nadają się do zawieszania w różnych miejscach. Swobodnie możemy ozdobić nimi krzesła czy wejście sali weselnej.  Spore wąsy i usta będą wspaniale prezentować się zapraszając gości przy wejściu do sali weselnej. Po takim powitaniu nie pozostanie im nic – jak tylko przygotować się na wspaniałe, pełne śmiechu i zabawy, przyjęcie.

Czy wąs pasuje do róży?

Piękne kompozycje kwiatowe to jeden z najważniejszych elementów, każdego wesela. Kwiatowe dekoracje na stolach podkreślają wyjątkowość tego przyjęcia, odróżniają o innych uroczystości, a swą uroda składają hołd młodości i miłości małżonków.  Na weselu z motywem wąsów i ust trzeba więc „zgrać” kwiaty z ustami.  Najlepszym rozwiązaniem jest skomponowanie kolorów kwiatów i koloru ust z papeterii ślubnej i pozostałych dekoracji. Dzięki takiemu zabiegowi wszystkie elementy dekoracyjne będą utrzymane w zbliżonej gamie kolorystycznej, a dzięki temu będą się wzajemnie uzupełniać  i wspaniale komponować.  Do pastelowych ust będą pasować delikatne, pudrowo różowe  piwonie, pastelowe eustomy czy lewkonie, a do intensywnej fuksji seksowych ust warto dobrać goździki w odcieniu magenta, gerbery czy klasyczne róże.  W ten sposób uzyskamy nie tylko motyw przewodni uroczystości ale także jej kolory przewodnie.


Cały tekst artykułu znajdziecie w Magazynie Wedding – już w kioskach, salonach prasowych i w e-wydaniu!


Zobacz też nasze dekoracje na ślub i wesele z „Wąsami i Ustami”:

„Wąsy i Usta” czyli ślub i wesele Doroty i Kuby

Ślub i wesele w kolorach mint&pink z „wąsami i ustami” jako motywem przewodnim