Porady ślubne Muscari dla magazynu „Wedding”

No i stało się! Nasze porady ślubne zagościły na łamach prestiżowego Magazynu Wedding.

Całe wydanie poświęcone zostało kwiatom, a my skupiliśmy się na kwiatach jako motywie przewodnim ślubu i wesela.

W artykule znajdziecie porady ślubne, podpowiadamy jak wybierać kwiaty ślubne, opowiadamy o ich zapachach i czemu nie wolno z nimi przesadzać, a także o kwiatowych motywach na zaproszeniach ślubnych i papeterii oraz …. najlepiej przeczytajcie sami:)

A poniżej fragment artykułu o ulubionych kwiatach panien młodych.

Ulubieńcy panien młodych.

Każda panna młoda jest wyjątkowa i dokonuje niezależnych wyborów kierując się gustem i wyczuciem stylu. Jednak niektóre kwiaty podbijają serca przyszłych żon częściej niż inne. Na pierwszy plan wysuwa się kilkoro faworytów, których warto poznać.

Piwonia (Peonia).

Delikatny zapach, korona tysiąca płatków, pastelowy róż, biel czy amarant. Tak najczęściej opisujemy piwonię, najpopularniejszy, sezonowy kwiat ślubny. Wspaniale sprawdza się w bukietach ślubnych i dekoracjach sali. Najczęściej spotykamy piwonie w odcieniach bieli i różu, ale występują także w kolorze koralowym czy ciemnoczerwonym. Ich zapach jest dyskretny, ale wyraźny, jeśli więc w dekoracji stołu będzie ich dużo, może on kłócić się z zapachami potraw.

Róża.

Ilość odmian róż jest wprost niezmierzona. W ofercie znajdziemy róże klasyczne o regularnym pąku, róże gałązkowe, róże o pełnych, ogrodowych pąkach czy też te pachnące. Dzięki szerokiej kolorystyce i różnorakim formom wspaniale pasują do praktycznie każdej dekoracji. Te klasyczne sprawdzą się w dekoracjach o charakterze glamour, gałązkowe czy ogrodowe nadadzą charakteru stylowi boho czy retro. Dzięki swej wytrzymałości róże sprawdzą się jako kwiaty do butonierek, bransoletek kwiatowych i wianków.

Hortensja.

Spektakularne i romantyczne – to właśnie hortensje. Chmurki zbudowane z setek drobnych kwiatów są wprost stworzone do dekoracji sal weselnych i kościoła. Nadają się do niskich i wysokich dekoracji stołów. Sprawdzają się w kompozycjach w odcieniach jednej barwy, jak i tych wielokolorowych. Są jednym z niewielu kwiatów, które nadają się na wesela z niebieskim motywem. Hortensje najczęściej spotykamy w kolorze białym, różowym, niebieskim czy fioletowym. Odmiany spotykane późnym latem wspaniale nadają się do zasuszania.

Gipsówka.

Kwintesencja delikatności. Kiedyś stosowana jako dodatek do wiązanek, trochę zapomniana – dziś tryumfalnie powraca na ślubne przyjęcia. Ten subtelny ale wytrzymały kwiat sprawdza się zarówno w dekoracji sali czy kościoła. Wspaniale prezentuje się również w bukietach ślubnych. Gipsówka to idealny wybór dla kochających ich urok romantyczek.

Redakcja okrasiła artykuł zdjęciami naszego autorstwa tworząc przyjazna dla oka kompozycję tekstu i ilustracji.